Jak dbać o środowisko naturalne?

Aby przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, nie musisz dokonywać wielkich rzeczy. Wystarczy, że wprowadzisz w życiu kilka zmian, które sprawią, że matka natura będzie ci wdzięczna. PKS Bydgoszcz zamiast samochodu, segregacja śmieci, czy oszczędzanie energii to tylko niektóre sposoby na to, by świat był czystszy.

Czy dasz radę poruszać się bez samochodu?

Sprawdź, czy codzienną trasę do pracy jesteś w stanie pokonać autobusem. Na stronie internetowej przewoźnika PKS Bydgoszcz możesz dokładnie przejrzeć rozkład jazdy. Jeśli to możliwe, zostaw auto w domu.

Dzięki temu nie będziesz przyczyniać się powstawania smogu w mieście a podróżowaniem PKS-em Bydgoszcz może okazać się tańsze niż jazda samochodem. W autobusie możesz poczytać książkę, czy przeglądać wiadomość w telefonie – wykorzystasz czas podróży lepiej, niż w aucie.

Segreguj odpady

Jeśli śmieci są posegregowane, część odpadów trafia do recyklingu, a mniej na wysypiska. To przyczynia się do poprawy jakości życia ludzi, roślin oraz zwierząt.

Dzięki recyklingowi produkcja niektórych towarów (zwłaszcza opakowań) stała się tańsza. Kiedy dajesz drugie życie swoim śmieciom, możesz więc także zaoszczędzić.

Zasoby naturalne nie są wieczne

Surowce energetyczne: węgiel, ropa, gaz, które pozyskujemy z ziemi, w niektórych miejscach są na wyczerpaniu. Ich wydobycie i obróbka są dość drogie, co przekłada się na ceny ponoszone przez pojedyncze gospodarstwa domowe.

Jeśli wybierzesz PKS Bydgoszcz zamiast podróżowania samochodem, będziesz kupować mniej paliwa. W ciepłe dni krótką trasę możesz pokonywać także rowerem albo pieszo. Jeden dzień niewiele zmieni, ale policz, o ile mniej paliwa kupisz, robiąc tak przez miesiąc.

Zastanów się też, czy w okresie grzewczym nie możesz obniżyć temperatury o 1 -2 stopnie. To pozwoli zużywać mniej opału. Dodatkowo wymień żarówki w domu na energooszczędne i pilnuj, by wszyscy gasili światło, gdy wychodzą z pomieszczenia.

Wprowadzenie drobnych zmian we własnym życiu nie jest tak trudne, jak myślisz. Zbuduj nowe, ekologiczne nawyki i chroń planetę przed zniszczeniem.