Jak przebiega konwersja norm ISO/DIN/PN?

Dużo osób zastanawia się nad tym właśnie tematem związanym z elementami złącznymi. Interesują Was odpowiedniej jakości śruby? Nie wiecie jednak, po co konkretnie powstają normy charakteryzujące te akcesoria? Czarną magię – kolokwialnie pisząc – stanowi dla Was wykonanie konwersji pomiędzy ISO/DIN/PN? Zachęcamy zatem do dzisiejszej lektury, ponieważ wszystkie tego typu problemy są wyjaśniane od a do z.

Dlaczego powstają normy?

Najbardziej popularne są standardy stanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Została ona założona 72 lata temu na terenie Londynu. Wcześniej przez 16 lat działała natomiast Międzynarodowa Federacja Narodowych Stowarzyszeń Normalizacyjnych. Na terenie Polski stosowane są także normy zatwierdzane przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Nazwa pochodzi natomiast od Deutsches Institute für Normung – warto to sobie zapamiętać. Tymczasem PN to Polskie Normy. Za ich publikowanie, zatwierdzanie albo wycofywanie odpowiada Polski Komitet Normalizacyjny, który jest generalnie państwową jednostką organizacyjną.

Jaka idea przyświeca osobom, które kreują nowe normy? Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby wymiana rozmaitych dóbr była zdecydowanie bardziej ułatwiona. Tak samo, jak świadczenie usług. Najczęściej chodzi o podmioty z różnych krajów – jeśli mówimy o normach ISO, które są popularne na skalę globalną. W końcu Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna posiada ponad 160 członków zlokalizowanych w różnych zakątkach globu. Chyba każdy zgodzi się, że na przykład dwie firmy z Polski też szybciej dogadają się, jeśli konkretne śruby będą scharakteryzowane przez normy PN, DIN albo ISO. Dlaczego jeszcze ten temat jest coraz popularniejszy? Norma to narzędzie, która ułatwia także zarządzanie oraz współdziałanie rozmaitych systemów. Innymi słowy, wszystko jest po to robione, aby nie pojawiały się bariery techniczne pomiędzy na przykład stroną kupującą oraz sprzedającą.

Konwersja norm ISO/DIN/PN – jak może być zrealizowana?

Dużo osób chce dowiedzieć się, jak zrealizować konwersję pomiędzy normami ISO/DIN/PN. Też macie takie właśnie plany? Znacie bowiem tylko oznaczenie PN, a potrzebne są Wam pozostałe, ponieważ chcecie dogadać się ze sprzedawcami zagranicznymi? Pamiętajcie, że nasze normy mają zasięg wyłącznie krajowy. W takim celu należy użyć wyszukiwarki ze strony internetowej stalmut.pl. Jest ona wyjątkowo funkcjonalna. Obsługa nie stanowi dla nikogo żadnego problemu. Trzeba tylko wpisać nazwę produktu albo jedną z norm, aby poznać inne oznaczenia.