Jak zbudowane są płetwy do nurkowania?

Wybranie porządnych płetw do nurkowania nie jest prostym zadaniem. Aby dokonać udanego zakupu warto dowiedzieć się nieco więcej o samej budowie płetw. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Jak zbudowane są płetwy?

Najważniejszym elementem jest oczywiście pióro płetwy. Wynika to oczywiście z tego, że jest to tak naprawdę główna część napędowa. W dużej mierze to właśnie od pióra zależy to, jak dużo siły trzeba będzie włożyć, aby osiągnąć odpowiednią prędkość pod wodą. Pióra dostępne są w różnych długościach i twardościach. Od ustawienia tych dwóch elementów zależy jakość naszego pływania.

Płetwy do nurkowania posiadają również pasek, który najczęściej wykonany jest z gumy. Dobry pasek powinien oczywiście posiadać możliwość regulacji, dzięki czemu będzie można płetwy idealnie dopasować do stopy. W niektórych płetwach pasek zastąpiony jest sprężyną. Jej największym atutem jest oczywiście bardzo dużą wytrzymałość.

Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że ogromną rolę odgrywa zapięcie paska płetwy. To właśnie dzięki porządnemu zapięciu płetwy stabilnie trzymać będą się naszej stopy. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać klamry albo praktyczne zatrzaski. Perfekcyjne zapięcie powinno być nie tylko bardzo wygodne, ale również trwałe.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając płetwy do nurkowania warto zwrócić uwagę na dysze, które niestety są często pomijane. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym wyprofilowaniu, które umieszczone jest bezpośrednio pod piórem, a stopą. Jeżeli wybierzemy odpowiednie dysze to nie trzeba będzie używać tak dużo siły do nurkowania.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że ogromną rolę odgrywa krawędź płetwy do nurkowania. Dzięki umiejętnie dobranej krawędzi można uzyskać odpowiednią sztywność płetwy. W dzisiejszych czasach krawędzie spotkać można jedynie w płetwach, które wykorzystywane są przez doświadczonych nurków.

Osoby, które nie wiedzą jakie płetwy do nurkowania wybrać mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Warto śledzić także nowinki na rynku ponieważ praktycznie co roku pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, które są warte uwagi.

Płetwy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.