Granity i lody hawajskie – świetny pomysł na biznes latem

Granity i lody hawajskie – świetny pomysł na biznes latem

Lato to czas, kiedy bardzo chętnie sięgamy po lodowe przysmaki. Wielu osobom jednak zwykłe lody zdecydowanie się już znudziły. Dlatego też bardzo popularne są nowe, wyszukane smaki i rodzaje lodów. Dużą popularnością cieszą się na przykład lody hawajskie i granity. Co warto wiedzieć na ich temat?

Lody hawajskie – ciekawy przysmak zdobywający rynek

Lody hawajskie niewiele mają wspólnego z tradycyjnymi lodami. Powstają z bardzo drobno skrobanego lodu, podobnego do śniegu, który zalewa się słodkimi, kolorowymi syropami owocowymi. Tradycyjnie lód skrobie się przy pomocy specjalnego, bardzo ostrego nożna, jednak jest to pracochłonny i mało wydajny proces. Dlatego też dzisiaj wykorzystywane są do tego specjalne maszyny, które znaleźć można na stronie http://siorbet.pl.

Rozdrobniony lód zalewa się syropami, głównie o owocowych smakach. Tęczowe lody hawajskie, do których dodano syropy o różnych kolorach to przysmak, który z całą pewnością spodoba się dzieciom. Dla dorosłych poleca się tego typu lody z niewielkim dodatkiem alkoholu.

Granita – tradycyjny włoski deser w nowym wydaniu

Tradycyjna włoska granita powstaje z grubo zmielonego lodu, do którego dodaje się cukier i sok owocowy – najczęściej cytrynowy albo pomarańczowy. Deser ten pochodzi z Sycylii, gdzie podaje się go ze specjalnie w tym celu wypiekaną słodką bułeczką. Dzisiaj granity wykonuje się w różnych smakach. Popularne są na przykład desery kawowe, mleczne i czekoladowe.

Przygotowanie granity, oprócz zmielonego lodu wymaga również odpowiedniej bazy i słodkiego syropu. Deser podaje się w specjalnych pucharkach albo wysokich szklankach. Ma on konsystencję półpłynną, więc w zależności od upodobań można go wypić przez grubą słomkę, albo zjeść łyżeczką.

Lody hawajskie i granity w lokalu gastronomicznym

W ostatnich latach lody hawajskie i granity to prawdziwy hit lata. Ze względu na ich dużą popularność pojawiły się na stałe w menu wielu cukierni, kawiarni i innych lokali gastronomicznych.

Wszystkie niezbędne do ich produkcji akcesoria i składniki znaleźć można na stronie http://siorbet.pl. Wydaje się, że to dobry pomysł na przyciągnięcie klientów do swojego lokalu, zwłaszcza że konkurencja nie śpi i również stara się zaoferować coś wyjątkowego.