Wybierasz się na pedicure w Szczecinie? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Włosy, skóra i paznokcie to najważniejsze elementy naszego ciała, o które należy dbać z należytą starannością. To one są naszą niewątpliwą wizytówką, świadczącą o nas samych. Podążając za znanym przysłowiem „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, wiele pań coraz chętniej korzysta z zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest pedicure. Fachowo wykonany zabieg nie tylko ozdobi nasze paznokcie, ale również przywróci skórze naszych stóp jedwabistą miękkość i nieskazitelny wygląd. Decydując się na pedicure, warto poszukać renomowanego, a nie przypadkowego salonu. Tylko wówczas będziesz miała gwarancję dobrze wykonanej usługi. Ale jak taki znaleźć? Już spieszymy z pomocą.

Jak wygląda profesjonalny pedicure?

Kompleksowy zabieg składa się z kilku etapów i może trwać nawet kilkadziesiąt minut, w czasie których Twoje stopy otrzymają wszystko, czego potrzebują. Pedicure rozpoczyna się od aromatyzowanej kąpieli stóp. Już sam zapach olejków dodanych do wody odpręża i relaksuje. Po osuszenie skóry pedikiurzystka skraca i nadaje właściwy kształt paznokciom, odsuwa skórki, złuszcza naskórek i nakłada odżywcze i regenerujące kosmetyki. Zwieńczeniem zabiegu jest polakierowanie paznokci przy użyciu dowolnego lakieru. Tu można pokusić się o tradycyjny preparat bądź trwałe i długo utrzymujące się na płytce lakiery winylowe, hybrydowe czy żelowe.

Idealny salon pedicure – czym się wyróżnia?

Profesjonalny pedicure wykonamy tylko w dobrym salonie pedicure. Jak go rozpoznać? Przede wszystkim zwróć uwagę na warunki higieniczne panujące wewnątrz. To bardzo istotny element, mający niebagatelny wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Narzędzia wykorzystywane podczas zabiegu muszą być sterylne lub jednorazowe.

Nie bez znaczenia są także kompetencje i doświadczenie personelu. Jeśli na ścianach widnieją liczne certyfikaty i dyplomy, to znak, że salon dba o podwyższanie kwalifikacji i poszerzanie wiedzy swoich pracowników, co jest niezwykle ważne. W branży kosmetycznej bowiem wciąż pojawiają się nowe preparaty i urządzenia, których znajomość jest kluczowym elementem dobrze wykonanego zabiegu.

W dobrym salonie musisz się czuć wyjątkowo. Oznacza to, że już od progu powinnaś się znaleźć w centrum uwagi personelu. Miłe i uśmiechnięte pedikiurzystki oraz przyjazna atmosfera i elegancki wystrój salonu z pewnością wzbudza Twoje zaufanie.

W poszukiwaniu sprawdzonego salonu pedicure

Poszukiwania dobrego salonu warto rozpocząć od najbliższego grona koleżanek i znajomych. Oni z pewnością podpowiedzą, gdzie najlepiej wykonać pedicure. Bardzo pomocny jest również portal https://www.moment.pl/paznokcie/pedicure/szczecin, na którym znajdziesz polecane salony, znajdujące się w pobliżu Twojego domu. Niezawodnym źródłem informacji i sprawdzonych opinii są również media społecznościowe, gdzie wiele salonów posiada swoje konta. Warto je odwiedzić, by dowiedzieć się, co na ich temat sądzą klienci.