Wczasy odchudzające w górach – pakiety i ceny

Chcesz przejść na dietę? Szukasz dodatkowego wsparcia w dążeniu do swojego celu? Doskonałym wyborem mogą być wczasy odchudzające, które odbywają się w jednym z górskich ośrodków w Polsce. Jakie programy obejmują wczasy odchudzające tego typu i ile trzeba za nie zapłacić?

Dlaczego warto wybrać się na wczasy odchudzające?

Wczasy odchudzające to stosunkowo nowa oferta w obiektach noclegowych, także tych znajdujących się w górach. Polega ona na połączeniu noclegów wraz z dietą oraz ruchem, aby pomóc gościom w zrzuceniu nadmiaru kilogramów i równocześnie poprawie stanu zdrowia.

Wyjazd na takie wczasy może być doskonałą motywacją dla osób, które planują od dawna przejść na dietę odchudzającą, lecz nie wiedzą, jak ją rozpocząć. W trakcie wyjazdu można skorzystać z pomocy dietetyka, który opracuje indywidualną dietę dopasowaną do wieku, wagi i stylu życia.

Oczywiście, wczasy odchudzające w górach to również okazja do wypoczynku. W ich trakcie można spędzić wolny czas na zwiedzaniu, wycieczkach czy korzystaniu z relaksujących zabiegów.

Wczasy odchudzające w górach – gdzie wyjechać?

Obecnie wczasy tego rodzaju organizowane są w wielu ośrodkach turystycznych położonych w polskich górach.

Ciekawe oferty można wyszukać między innymi w miejscowościach jak Zakopane, Szczyrk, Wisła, Karpacz, a to jedynie parę propozycji, ponieważ dzisiaj oferty tego typu czekają w różnych lokalizacjach.

Wczasy odchudzające – pakiety

W ramach wczasów odchudzających w górach uczestnicy najczęściej korzystają z gotowych pakietów, które obejmują poniższe elementy:

– Niskokaloryczne, odchudzające posiłki – śniadania, obiady i kolacje, a także dodatkowe napoje, przekąski w razie potrzeby.
– Zajęcia sportowe – najczęściej organizowane są zajęcia fitness, aerobik, spacery, wycieczki górskie. Ośrodek może też zapewnić dostęp do siłowni, wypożyczalni rowerów.
– Dostęp do strefy relaksu – saun, jacuzzi, basenu.
– Konsultacje dietetyczne – w cenie albo za dodatkową opłatą.
– Zabiegi odchudzające, upiększające – dzięki nim można uzyskać jeszcze lepsze efekty diety, zwykle wymagają dodatkowej opłaty, ale można często kupić je z rabatami.

Ceny wczasów odchudzających w górach

Zazwyczaj za tygodniowe wczasy odchudzające w górach należy zapłacić około 1500 zł.

Z cennikami pakietów na wczasy odchudzające można zapoznać się na witrynach ośrodków noclegowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.