ENDERMOLOGIA ALLIANCE – jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

ENDERMOLOGIA ALLIANCE – jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg ENDERMOLOGIA ALLIANCE w Katowicach jest dość prosty w wykonaniu i co najważniejsze – nie jest inwazyjny. Mimo to istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Kiedy zatem trzeba poważnie zastanowić się nad jego sensem i bezpieczeństwem pacjenta?

Stany zapalne i infekcje

Stosowanie zabiegu u osób cierpiących na różnego rodzaju infekcje i stany zapalne to nie tylko wzrost zagrożenia względem personelu. Przeprowadzenie ENDERMOLOGII ALLIANCE w Katowicach u takich osób mogłoby wiązać się z intensyfikacją choroby i ryzykiem zakażenia innych pacjentów.

W szczególny sposób należy uważać na choroby dermatologiczne. Jeśli w miejscu, z którego pacjent chce się pozbyć tłuszczu występują różne zaczerwienienia i stany zapalne, to koniecznie trzeba je wpierw wyleczyć. Dopiero potem można przejść do usuwania tkanki tłuszczowej.

Nowotwory i inne, ostre stany chorobowe

Przeprowadzenie zabiegu mogłoby stać się źródłem wielu problemów dla osób cierpiących na nowotwory (zwłaszcza skóry, ale nie tylko), a także inne, ciężkie choroby. ENDERMOLOGIA ALLIANCE w Katowicach nie powinna być wykonywana u osób cierpiących na nowotwór, gdyż istnieje wtedy ryzyko rozprzestrzenienia się go po organizmie.

To samo dotyczy poważnych chorób (np. układu krążenia), W trakcie endermologii uszkodzeniu ulegają ścianki naczyń krwionośnych. U osób mających problem z gojeniem się ran może wiązać się to z pogłębieniem zmian dermatologicznych, a nawet wewnętrznym krwotokiem.

Ciąża, czyli czas na relaks

ENDERMOLOGIA ALLIANCE W KATOWICACH nie jest zalecana również tym paniom, które są w ciąży. I choć ryzyko wystąpienia powikłań na etapie wczesnej ciąży jest dużo mniejsze, to i tak warto poczekać z zabiegiem do okresu po połogu.

Reasumując, zabieg endermologii może i nie jest inwazyjny, ale w przypadku wystąpienia niektórych chorób i dolegliwości może doprowadzić do ich pogłębienia. Dlatego w uzasadnionych przypadkach nie warto korzystać z jego dobrodziejstw. Lepiej uzbroić się w cierpliwość i oddawać się aktywności fizycznej.