Balustrady całoszklane – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Balustrady całoszklane – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Wykończenie wnętrza to nie lada wyzwanie. Każdy szuka nowoczesnych rozwiązań, które są nie tylko praktyczne, ale też i w miarę tanie. W ostatnim czasie hitem są balustrady całoszklane, które doskonale pasują do wielu aranżacji. Co jeszcze przemawia za takim rozwiązaniem?

Balustrada ze szkła – dlaczego warto?

Szklane balustrady nie są nowością, ale stały się popularne niedawno. Coraz więcej osób wykonuje tego typu projekt we własnym domu, gdyż ma wiele zalet. Wśród nich można wyróżnić między innymi dopasowanie do różnych stylów i wnętrz. Szkło jest uniwersalne, praktyczne i z łatwością można utrzymać je w czystości.

Balustrady całoszklane świetnie wyglądają w niewielkich wnętrzach, a dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Do wyboru są różne rodzaje wykończenia, a te wpływają na efekt i cenę. Można zatem zdecydować się na balustradę na szynach, którą montuje się dość szybko i jest tańsza lub droższą balustradę samonośną zamontowaną na specjalnych łącznikach.

Gdzie warto zastosować balustradę szklaną?

Szkło, jak już zostało wcześniej wspomniane, jest materiałem uniwersalnym. Pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Szklane balustrady świetnie sprawdzą się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w biurowcach czy obiektach publicznych.

Z racji tego, że do produkcji jest używane szkło hartowane o zwiększonej odporności na uszkodzenia czy warunki atmosferyczne, to takie balustrady mogą być zamontowane na tarasie czy balkonie. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają oryginalnych, ale ponadczasowych opcji.

Elegancja i nowoczesny styl

Szklane balustrady w metalowej ramie są doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które chcą urządzić dom w stylu loftowym lub nowoczesnym. Wybierając balustradę szklaną z drewnianym wykończeniem, znakomicie można wpisać się w styl rustykalny lub klasyczny.

Balustrada całoszklana samonośna to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie proste, a zarazem stylowe aranżacje. Balustradę można wykonać wedle indywidualnych preferencji, a szkło doskonale się komponuje z innymi materiałami. Może dla niektórych cena wydawać się wysoka, ale wystarczy pomyśleć, że jest to rozwiązanie na lata i nie trzeba przy tym konserwować czy odrestaurowywać elementów balustrady.