Dlaczego warto korzystać z programu do fakturowania?

Dlaczego warto korzystać z programu do fakturowania?

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat proces wystawiania faktur przeszedł prawdziwą metamorfozę. Jeszcze do niedawna przedsiębiorcy musieli dostarczać kontrahentom dokumenty w wersji papierowej. Obecnie wszystkie prace wykonuje specjalny program do wystawiania faktur.

Zalety wystawiania dokumentów online

Dokumenty wystawione online niemal natychmiast trafiają do odbiorców. Nie trzeba ich wysyłać pocztą lub zawozić do firmy klienta. Znaczne ułatwienie w tym zakresie wprowadził przepis o braku konieczności podpisywania odbioru dokumentu. Szybkie dostarczenie faktury często wiąże się z krótszym czasem oczekiwania na zapłatę, co ma wymierny wpływ na płynność finansową firm. Kolejną zaletą jest zminimalizowanie ryzyka pomyłek. System sam wykonuje wszystkie obliczenia i wykorzystuje w tym celu aktualne przepisy obowiązujące w księgowości.

Faktury dla zagranicznych kontrahentów

Rozliczanie z kontrahentami zagranicznymi mogłoby się wydawać trudne i skomplikowane. Na szczęście zaawansowany Program do wystawiania faktur bez problemu pozwala na sporządzanie dokumentów w różnych językach oraz we wszystkich walutach. Dlatego decydując się na zakup systemu, warto wybrać taki, który będzie idealnie odpowiadał na potrzeby danej firmy. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przedsiębiorstwach międzynarodowych, które posługują się różnymi walutami w rozliczeniach wewnętrznych oraz podczas rozrachunków z klientami.

Dodatkowe funkcje programów do wystawiania faktur

W zależności od potrzeb firmy program do fakturowania może być wykorzystywany jedynie do wystawiania podstawowych dokumentów lub stanowić główny system zarządzania obiegiem dokumentacji. Jednym z najchętniej wykorzystywanych dodatków jest integracja z magazynem. Dzięki temu sklepy internetowe lub stacjonarne hurtownie mogą na bieżąco kontrolować stany produktów. Kolejnym ciekawym dodatkiem jest system CRM, który pozwala prowadzić akcje marketingowe oraz pozyskiwać nowych klientów. Standardem w aplikacjach do fakturowania jest sporządzanie obowiązkowych deklaracji.