Co warto wiedzieć o epilacji laserowej?

Co warto wiedzieć o epilacji laserowej?

Epilacja laserowa to coraz powszechniejszy zabieg. Mowa tutaj o nieinwazyjnej metodzie usuwania niepożądanych włosów. Epilacja laserowa wykorzystuje specjalne urządzenie, które emituje światło laserowe. Warto wiedzieć, że metoda ta cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest skuteczna.

Epilacja laserowa w Katowicach – czy warto?

W Katowicach istnieje klinika, w której przeprowadzany jest zabieg epilacji laserowej. Podczas niego specjalne urządzenie emituje pulsujące światło. Pochłaniane jest ono przez melaninę oraz barwnik, który zawarty jest w cebulkach włosowych. Kolejno światło przekształca się w ciepło, co powoduje zniszczenie cebulek włosowych. Dzięki temu uniemożliwiony jest dalszy wzrost włosa.

Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co najmniej kilka razy. Wiele w tej kwestii zależne jest jednak od typu skóry oraz włosów. Jeżeli celem jest skuteczna Epilacja laserowa w Katowicach, warto postawić na renomowany gabinet medyczny.

Epilacja laserowa – co warto zauważyć?

Okazuje się, że pewne zalecenia trzeba przestrzegać przed i po zabiegu epilacji laserowej. Przed zabiegiem należy unikać opalania i stosowania samoopalaczy, a także innych metod usuwania włosów, które mogą uszkodzić cebulki.

Po zabiegu epilacji laserowej przez parę dni trzeba unikać opalania, sauny, basenu i gorącej wody, aby uniknąć podrażnień skóry. Ważne jest również stosowanie kremów z filtrem UV na obszarach, które były poddane epilacji laserowej, aby zapobiec uszkodzeniu skóry.

Skuteczna epilacja laserowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Eksperci wskazują na to, że najistotniejszą zaletą epilacji laserowej jest trwałość efektów. Po wykonaniu serii zabiegów zniszczone cebulki włosowe nie są w stanie odrastać, co oznacza, że skóra pozostaje gładka i wolna od niepożądanych włosów przez długi czas.

Warto pamiętać o tym, że każdy organizm reaguje inaczej, a tempo wzrostu włosów jest uzależnione od wielu czynników, takich jak genetyka, styl życia, dieta, przyjmowanie leków, a ponadto kilka innych.