Akumulator nimh – zalety i wady

Jednym z częściej polecanych rodzajów akumulatorów są bez wątpienia modele nimh. Dobre opinie można o nich usłyszeć nie tylko od sprzedawców, lecz również od samych użytkowników. Zanim jednak zakupi się taki model do własnego użytku, warto najpierw poznać jego najważniejsze zalety, lecz przede wszystkim wady. Czy taki zakup faktycznie jest dobrą decyzją?

Korzyści akumulatorów nimh?

Z jakiego powodu Akumulator nimh jest wart zakupienia? Przede wszystkim wiedzieć trzeba o nim to, że jest on niezwykle odporny na rozładowywanie i może znieść ogromną liczbę cykli. Oznacza to, że jego żywotność jest szczególnie duża i po zakupieniu można z niego korzystać przez wiele lat.Innego typu ciekawą zaletą jest również to, że jest on bezpieczny dla środowiska. Do jego produkcji nie jest bowiem wykorzystywany szkodliwy kadm, dzięki czemu po zakończeniu korzystania z takiego modelu nie zatruwa się środowiska.Na samą koniec warto jeszcze zauważyć, że takie akumulatory są niezwykle uniwersalne i można je stosować zamiennie pomiędzy różnymi urządzeniami. Przykładowo można je umieszczać w prostych pilotach do telewizji, jak i również w urządzeniach monterskich, czyli wkrętarkach.

Czy akumulator nimh ma jakieś wady?

Nie powinno się kupować żadnego produktu, kierując się tylko jego zaletami. W przypadku akumulatorów jest podobnie i przed zakupem powinno się poznać ich wady. Jak to więc wygląda?Nie da się ukryć, że olbrzymim minusem jest fakt, że takie akumulatory cechują się samorozładowaniem. Oznacza to, że przed pierwszym użyciem trzeba je zawsze naładować.