Jak wybrać trychologa i kiedy się do niego udać?

drturowski (8).jpg

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać trychologa i kiedy się najlepiej do niego udać. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć nieco więcej na temat specyfiki badań trychologicznych.

Wybór trychologa

Trychologia Śląsk to dość specjalistyczna dziedzina, dlatego podczas wyboru trychologa powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Dobry trycholog powinien wykonać wywiad medyczny, a także badania niezbędne do postawienia diagnozy. Leczenie dobrane przez trychologa powinno być dostosowane do pacjenta w sposób indywidualny, dzięki czemu jego efektywność będzie zwiększona. Dodatkowo trycholog powinien być wyposażony w profesjonalny sprzęt do oceny włosów oraz skóry głowy. Warto wybrać trychologa, który podejmuje współpracę z innymi specjalistami, takimi jak dermatolog, psycholog oraz dietetyk.

Wizyta u trychologa

Warto udać się na wizytę u trychologa, jeśli zauważy się występowanie problemów w obrębie skóry głowy, a także problemów z włosami. Powodem do udania się na wizytę u trychologa może być wypadanie włosów oraz ich ogólna zła kondycja. Wizyta u specjalisty jest również zalecana w przypadku zmagania się z łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry głowy, a także występującym łupieżem. Jednak wiele osób zgłasza się na wizyty u trychologa również w celach profilaktycznych. Specjalista wskaże odpowiednie sposoby pielęgnacji włosów i skóry głowy, dzięki którym możliwe będzie uniknięcie wielu problemów.

Badanie trychologiczne

Podczas wizyty u trychologa niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu medycznego z pacjentem, w którym powinno się podać specjaliście wszystkie najważniejsze informacje. Dodatkowo trycholog może zdecydować się na wykonanie pacjentowi różnych badań. Wśród nich najczęściej realizowana jest trichoskopia, która odbywa się za pomocą mikrokamery. Przydatne jest także badanie włosa. W dniu wizyty warto powstrzymać się od mycia głowy, a czynność tę najlepiej wykonać poprzedniego dnia.