Czym kierować się przy wyborze firmy świadczącej usługi przewozu osób?

Wyjazdy na wesela, pogrzeby czy wyjazdy firmowe, to podróże, które w jednym momencie musi odbyć wiele osób. Oczywiście można jechać kilkoma samochodami, lepszą opcją jest jednak skorzystanie z usług firmy świadczącej usługi przewozu osób. Czym kierować się przy wyborze takiej firmy?

Koszt usługi

Bardzo istotnym kryterium wyboru firmy jest koszt usługi. Przewóz osób, szczególnie większej ilości i na sporą odległość może wiązać się z różnymi kosztami. Warto sprawdzić jaka jest w danej firmie przewozowej stawka za kilometr pokonanej drogi i jakie są koszty dodatkowe, chociażby koszt oczekiwania, noclegu i wyżywienia dla kierowcy.

Pojazd

Warto postawić na firmę, która świadczy Przewóz osób nowoczesnymi, dobrze wyposażonymi pojazdami. Idealnie, jeśli osiada pojazdy o odpowiedniej wielkości. Przy wyjazdach kilku osób najlepszą opcją jest rzecz jasna osobowy bus. Większa ilość ludzi to trudniejszy przewóz. W takiej sytuacji lepiej wybierać firmę, która ma odpowiedni autobus, niż taką, która chce zrealizować usługę kilkoma osobowymi busami. To rozwiązanie zawsze jest o wiele droższe.

Pojazdy muszą być sprawne technicznie. Dobrze, jeśli pasażerowie objęci będą dodatkowym ubezpieczeniem. Zawsze też należy dopytać kto poprowadzi pojazd. Powinien to być doświadczony kierowca zawodowy.

Umowa i rachunek

Usługa przewozu osób powinna być wykonywana na podstawie umowy. Po wykonanej usłudze przewoźnik na życzenie klienta powinien też wystawić rachunek. Nigdy nie należy zlecać przewozu osób w firmie, która oferuje wykonanie usługi za mniejszą odpłatnością, ale bez umowy i rachunku.