3 rodzaje seriali, które kochają wszyscy

Każdego roku na świecie produkowane są setki, jeśli nie tysiące seriali. Część z nich w ogóle nie zyskuje publiczności, część wyświetlana jest tylko lokalnie, jeszcze inne stają się krótkotrwałymi hitami sezonu. Nieliczne przechodzą do historii. Niejeden serialomaniak na oglądanie co raz to nowych pozycji poświęca cały swój wolny czas. A które z nich wybierane są najchętniej? Obecnie można wskazać trzy typy seriali cieszące się największą popularnością.

Seriale komediowe

Śmiech to zdrowie – o tym wie chyba każdy. Jeśli nie ma zbyt wielu powodów do śmiechu w ciągu dnia, często sięgamy po komediowe seriale, które potrafią nas rozbawić i poprawić humor śmiesznymi gagami. Nawet w najgorszych przypadkach takie pół godziny czy godzina z ulubionym serialem mogą być prawdziwym oderwaniem od rzeczywistości, dającym nam wytchnienie i relaks. Ludzie cenią seriale, które mają pozytywny przekaz, albo prezentują śmieszne historie i wydarzenia, nawet jeśli nie kryje się za tym żadne głębsze przesłanie. Tak przynajmniej wynika ze statystyk, jakie prezentują serwisy z serialami. W produkcji komediowych serii, przodują Stany Zjednoczonych, a gatunek sitcom wywodzi się właśnie stamtąd. Charakteryzuje się on między innymi nagranym śmiechem publiczności, która ogląda taki serial. Osoby, które wybierają sitcomy, często same zagłuszają nagrany śmiech swoim własnym – bo jego wybuchy przydarzają się dość często.

Seriale o wampirach

Postacie wampirów od zawsze pobudzały ludzką wyobraźnię. Wierzono w nie od stuleci, straszono się nimi nawzajem, pisano powieści i malowano obrazy, w których głównymi bohaterami były blade postacie o wielkich kłach i czerwonych od krwi ustach. Już pierwsze czarno białe jeszcze i nieme filmy, pokazywały hrabiego Draculę, najsłynniejszego chyba wampira, a później różnych wersji tego bohatera widzieliśmy setki. Masowo produkowane horrory powielały te postacie czasem aż do znudzenia, ale w pewnym momencie pojawiła się zmiana i wampiry stały się także bohaterami seriali. Jedne bardziej humorystyczne, w których niszczyła je nastoletnia pogromczyni, inne bardzo mroczne, jeszcze inne zachwycające pięknymi aktorami i aktorkami. Tak jak motyw wampira nie stracił na popularności, tak i seriale o nich mają swoich zagorzałych fanów, którzy nie chcą opuścić żadnego z odcinków.

Seriale detektywistyczne

Wiele osób ma w sobie żyłkę detektywistyczną. To powoduje, że chętnie czytają różne kryminały, opowiadania o detektywach i zbrodniach, czasem nawet śledzą kroniki kryminalne, w nadziei że uda im się odgadnąć, kto jest zabójcą, złodziejem czy innym złoczyńcą. Jeszcze popularniejszą rozrywką są rozmaite seriale o tematyce detektywistycznej i kryminalnej. Jest ich dość dużo, wiele z nich to amerykańskie produkcje na wysokim poziomie, które ogląda się bardzo przyjemnie. Sednem ich popularności jest ciekawy główny bohater. Musi on być charyzmatyczny, jego inteligencja i wnikliwy umysł mają wyróżniać go wśród tłumu. Do tego często dochodzą jakieś ekstrawagancje i drobne fanaberie, czyniące go barwniejszą i ciekawszą postacią.

Warto przejrzeć listy seriali w poszukiwaniu wymienionych wyżej kategorii – to gwarantowana rozrywka na kilka tygodni.