Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym, jakiego uczą się Polacy. Jest on przydatny nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. Dobrze jest znać język obcy, wyjeżdżając na wakacje lub do rodziny mieszkającej za granicą. Gdzie uczyć się języka angielskiego?

Język angielski online

W obecnych czasach coraz więcej szkół językowych oraz korepetytorów oferuje zajęcia online. Jest to skuteczna metoda, choć nie sprawdza się w każdym przypadku. W Internecie jest także bardzo wiele kursów językowych online, na które można się zapisać. Po ukończeniu zdaje się egzamin i otrzymuje certyfikat.

Nauka języka online ma plusy i minusy. Przede wszystkim nie trzeba tracić czasu na dojazdy. Jest to także oszczędność finansowa, gdyż takie zajęcia są tańsze. Jednak kontakt twarzą w twarz jest niezastąpiony. Nie każdy także umie uczyć się patrząc w monitor komputera. Jest też wiele czynników rozpraszających. Inni domownicy mogą przeszkadzać, ktoś puka do drzwi lub pies chce wyjść na spacer.

Nauka języka w grupie czy indywidualnie?

Szkoły językowe oraz korepetytorzy oferują możliwość nauki w grupach lub indywidualnie. Zajęcia sam na sam z nauczycielem są naturalnie droższą opcją. Jednak uwaga skupia się wówczas na jednym uczniu, a więc i nauka przebiega sprawniej.

Można także uczestniczyć w zajęciach grupowych. Najczęściej grupa liczy od 3 do 8 osób. Plusem takich zajęć jest możliwość prowadzenia wspólnych konwersacji z innymi uczniami będącymi na takim samym poziomie. W grupie panuje także przyjemna atmosfera i można nawiązać przy okazji nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Bez względu na to, czy zajęcia będą odbywać się indywidualnie, czy w grupie, należy pamiętać, że tylko systematyczna nauka przyniesie efekty.

Jak znaleźć dobrego nauczyciela?

Osoby, które chcą się samodzielnie uczyć angielskiego, mogą skorzystać z szeregu kursów i pomocy dydaktycznych, które można znaleźć w internecie. Jednak na pewnym etapie i tak będzie niezbędna pomoc nauczyciela. Jaki powinien być dobry korepetytor? Przede wszystkim warto wybrać osobę nie tylko doświadczoną, ale również miłą.

Nauka języka angielskiego ma być przyjemnością, dlatego uczeń i nauczyciel muszą czuć do siebie sympatię. Oczywiście ważny jest sposób przekazywania wiedzy, gdyż to on wpływa na skuteczność i szybkość nauki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.