Terapie łączone w medycynie estetycznej: czym są i które zabiegi wybrać?

sayw say (5).jpg

Medycyna estetyczna stale zaskakuje nas swoimi innowacjami. W tej chwili lista zabiegów dedykowanych konkretnym partiom ciała jest tak rozbudowana, że ciężko zdecydować się na jeden konkretny pakiet. Z tego względu, wiele klinik wprowadza tak zwane — terapie łączone, które gwarantują najlepsze rezultaty w szybkim czasie.

Czym są terapie łączone?

Terapie łączone to indywidualnie opracowane plan zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które pozwalają skupić się na konkretnych problemach danego pacjenta. Dzięki wdrożeniu kilku różnych urządzeń możemy kompleksowo zadbać o nasze ciało i cieszyć się nienaganną sylwetką w ekspresowym czasie.

Przykłady terapii łączonych

Idealnym przykładem terapii łączonych jest z pewnością kriolipoliza z endermologią lub innym tego typu rozwiązaniem — dedykowanym ujędrnieniu. Zamrażanie tkanki tłuszczowej poradzi sobie z nadmiernym centymetrami, a odpowiednie rozmasowanie sprawi, że skóra stanie się elastyczna i jędrna.

Popularne jest też łączenie kriolipolizy CoolSculpting z zabiegami na rozbicie cellulitu. Wskazane jest nawet to, aby po zamrażaniu tkanki tłuszczowej wprowadzić serię tego typu działań.

Jak skorzystać z terapii łączonych?

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kliniki, która może pochwalić się rozbudowaną ofertą zabiegów, ponieważ zapewni to nie tylko oszczędność czasu, ale także i pieniędzy. Ponadto, prowadzenie przez jednego specjalistę znacząco przekłada się na upragnione efekty.

Nie zaleca się, aby samodzielnie opracowywać terapie łączone. Zabiegi medycyny estetycznej mają to do siebie, że każdy z nich wyróżnia inna lista przeciwwskazań i wskazań, dlatego należy je dokładnie przeanalizować.

Więcej na temat kriolipolizy orz innych zabiegów, znajdziecie tutaj: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/. Nie zapominajmy również o tym, jak ważna jest miejsce, w którym wykonujemy zabiegi medycyny estetycznej.

Każde urządzenie to wyrób medyczny, dlatego ich jakość jest niezwykle ważna. Czasami warto przeznaczyć na zabieg nieco więcej środków, aby cieszyć się efektami.