Napędy do bram – jak właściwie wybrać?

koralewscy.pl krol (16) .jpg

Brama garażowa może zdecydowanie podnieść komfort naszego życia, a także skutecznie go pogorszyć – wszystko zależy od tego czy napęd w naszej bramie prawidłowo działa – zanim więc zdecydujemy się na automatyzację bramy i zakup napędu, warto swój wybór skonsultować i zapoznać się z najważniejszymi parametrami napędów do bram garażowych.

Napędy do bram uchylnych, segmentowych i rozwieranych

Bramy garażowe różnią się przede wszystkim ze względu na sposób otwierania – wyróżniamy więc bramy segmentowe, uchylne i rozwierane – prawie w każdym z tych przypadków konieczne będzie zastosowanie nieco innych rozwiązań. Ponadto znaczenie może mieć także metraż samego garażu – musi znaleźć się w nim miejsce na zamontowanie napędu – na szczęście w większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie, aby zautomatyzować swoją bramę garażową.

Aby uniknąć takich problemów, warto montaż automatycznej bramy garażowej czy wjazdowej ująć już w projekcie budowy domu czy garażu – wtedy mamy pewność, że cała instalacja przebiegnie sprawnie i szybko, a napędy do bram garażowych będą sprawnie działać.

O jakich parametrach trzeba pamiętać?

Wszystkie napędy do bram garażowych mogą różnić się co najmniej dwoma ważnymi parametrami – chodzi przede wszystkim o moc napędu oraz jego szybkość przesuwu.

Moc napędu, czyli jego siła, musi być ściśle dostosowana do gabarytów naszej bramy – ważna jest jej wielkość oraz ciężar. Moc napędu może się wahać od 400 N do nawet 1200 N.

Optymalna szybkość przesuwu wynosi od 15-30 sekund. Oczywiście można poszukać napędów, które będą działały jeszcze szybciej, ale trzeba liczyć się z większymi kosztami nie tylko samego napędu, ale również jego użytkowania.

Pełna automatyzacja, czyli jeszcze większy komfort

Napędy do bram garażowych zdecydowanie podnoszą komfort naszego życia, ale tylko pod warunkiem, że sprawnie działają. Możemy zainwestować w jeszcze bardziej zaawansowane napędy, które posiadają dodatkowe funkcje i tym samym jeszcze bardziej komfortowo czuć się na swojej posesji.

Napęd do bramy garażowej może również stać się elementem znacznie bardziej zaawansowanej centrali, a my możemy jednym pilotem sterować nie tylko bramą garażową, ale również wjazdową, furtką oraz innymi elementami wyposażenia naszego domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie napędy do bram garażowych.