Ścianki akustyczne – jak wygłuszyć dobrze pomieszczenie?

W wielu budynkach słychać prawie wszystko, co dzieje się na zewnątrz bądź w mieszkaniu obok. Niestety w wielu przypadkach nie zostały zastosowane odpowiednie materiały wygłuszające, co może powodować wiele problemów. Jest jednak rozwiązanie, które w szybki i prosty sposób wyizoluje wszystkie dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Ścianki akustyczne – idealne rozwiązanie na hałas

Odpowiednie wygłuszenie powinno być nie tylko w studio nagrań, w którym musi panować idealna cisza, aby można było bez zakłóceń nagrać dźwięk lub instrumenty. Także w gabinetach lekarskich, budynkach użyteczności publicznej, na salach konferencyjnych, a także w domu powinna panować cisza, aby można było w spokoju załatwić wszystkie czynności i normalnie funkcjonować.

Ścianki i panele akustyczne dostępne są w wielu ciekawych wzorach i kolorach, dzięki czemu można nimi nie tylko wygłuszyć pomieszczenie, ale użyć ich jako dekoracji.

Jak zbudowane są ścianki akustyczne?

Każda ścianka czy panel wygłuszający jest wykonany z materiałów, które pochłaniają dźwięk. Najczęściej wewnątrz ścianki znajduje się specjalna pianka o odpowiednio dobranej strukturze. To właśnie ona jest odpowiedzialna na wygłuszenie.

Dostępne są ścianki i panele trójwymiarowe, które działają na takiej samej zasadzie, co tradycyjne produkty, jednak różnią się wyglądem. Dzięki nim można w niewielkim pomieszczeniu stworzyć odczucie głębi, a przy tym ciekawie zaaranżować pomieszczenie.

Kiedy przydadzą się ścianki wygłuszające?

Ścianki i panele akustyczne to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują mieć dobrze wygłuszone pomieszczenie. Dzięki szerokiej ofercie różnych wzorów i kolorów z powodzeniem można je ustawić w salonie czy sypialni. Z pewnością w każdym studio nagrań muszą znaleźć się panele akustyczne.

Sprawdź teraz: Chcesz nagrywać podcast? Koniecznie musisz się dosprzętowić. Podstawą jest dobry mikrofon. Dlatego koniecznie przeczytaj na stronie studio nagraniowego z Mysłowic tekst o tym jaki mikrofon do podcastów wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Ścianki doskonale sprawdzą się w każdym mieszkaniu, w którym są cienkie ściany. Coraz więcej osób pracuje na zmiany, a w budynkach wielorodzinnych każdy hałas jest słyszalny. Jeśli ktoś ma płytki sen lub może się skoncentrować jedynie w idealnej ciszy, to zdecydowanie powinien zdecydować się na zakup ścianek akustycznych. Dodatkowo można także wybrać panele wygłuszające, które można przykleić do ścian i sufitu. Niektóre modele można nawet malować farbą, co pozwala na różne możliwości aranżacyjne.