Atrakcje Milicza – pięknie położonego malowniczego miasteczka

Milicz leży na Dolnym Śląsku i jest niewielkim miasteczkiem bardzo urokliwym. Na dużą uwagę zasługuje fakt, że leży on w Dolinie Baryczy, która znana jest ze stawów milickich i hodowli karpia. Jakie Milicz atrakcje ma do zaoferowania? Co można tam zobaczyć?

Milicz – miasto na Dolnym Śląsku

Większość osób pewnie nie kojarzy nazwy tej miejscowości, choć miłośnikom karpia na pewno znana jest nazwa stawy milickie. To właśnie w tym miejscu w Polsce hoduje się różne gatunki karpia, który spożywany jest nie tylko na Boże Narodzenie.

Milicz leży już blisko granicy z województwem wielkopolskim. W otoczeniu tego miasta jest wiele pięknych lasów i terenów zielonych. Można z pewnością się tam zrelaksować i odpocząć. Jest to też świetne miejsce dla grzybiarzy.

Milicz atrakcje, które trzeba zobaczyć!

Najważniejszą atrakcją Milicza jest z pewnością Muzeum Bombki. W tym mieście jeszcze do 2013 roku działała fabryka produkująca piękne bombki. Były to okazy, które eksportowane były do wielu krajów na świecie. Bombki cieszyły się dużą popularnością także w Polsce. Po zamknięciu fabryki powstało w tym miejscu muzeum.

W Muzeum Bombki można zobaczyć wiele ciekawych ozdób, które zachwycą nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Oprócz muzeum warto wybrać się do Pałacu Maltzanów, w którym obecnie znajduje się Technikum Leśne. Okazały budynek zachwyca swoją architekturą i na pewno przykuje uwagę każdego.

Dolina Baryczy – dlaczego warto zobaczyć to miejsce?

Park Krajobrazowy Doliny Baryczy jest niezwykłym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście już wcześniej zostało wspomniane, że znajdują się tam Stawy Milickie i hodowane są karpie. Miłośnicy tej rybki mogą ją samodzielnie złowić. Można też spróbować karpia na wiele sposobów, o których wiele osób nawet nie śniło.

Dolina Baryczy to piękno natury, które przyciąga spokojnym klimatem. Można wybrać się na spływ kajakowy lub zwiedzić park na rowerze. Wiele kilometrów ścieżek dostępnych jest dla turystów pieszych, rowerowych i zmotoryzowanych.