Zalety domów modułowych

Zalety domów modułowych

W Polsce domy modułowe zyskują na popularności. Można liczyć na usługi firmy, która zajmuje się ich montażem. Warto zapoznać się z ofertą renomowanego przedsiębiorstwa na stronie: https://www.multicomfort.pl/.

Budowa domu modułowego

Dom modułowy to budowla, w której bardzo dużo komponentów powstaje w fabryce wykonawcy. Trzeba pamiętać o tym, że domów modułowych nie buduje się od zera z cegieł czy dachówek, lecz na budowę przyjeżdżają gotowe już elementy. Mowa tutaj o ścianach, dachu, a także części stropu. Co więcej, na działkę, na której ma powstać dom, ciężarówkami zostają przywiezione wszelkie prefabrykaty, a sam montaż zajmuje kilka miesięcy.

Dom modułowy w porównaniu z tradycyjnym budowany jest znacznie szybciej. Dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki budynek mieszkalny. Można go zakupić na: https://www.multicomfort.pl/.

Piękny dom

Warto wiedzieć o tym, że domy modułowe cieszą się sporą popularnością głównie w Skandynawii oraz Niemczech. Jednak także w Polsce zyskują coraz więcej entuzjastów, a oferta przedsiębiorstw, które zajmują się ich budową, powiększa się stale.

Obecnie można wyróżnić dwa najpopularniejsze typy domów modułowych. Pierwsze z nich zrobione są z keramzytobetonu. Ich konstrukcja cechuje się stalową ramą, która została wypełniona keramzytobetonem. Ściany natomiast oraz stropy są ocieplone.

Budowa domu modułowego – na czym polega?

Żeby zbudować dom modułowy, na budowę muszą przyjechać gotowe moduły z zamontowanymi oknami oraz drzwiami wejściowymi. Ścianki działowe są natomiast zrobione z płyt gipsowo-włóknowych, gdzie są rozprowadzone przewody instalacyjne. Dzięki temu montaż do stanu surowego potrwa raptem parę dni.

Okazuje się, że o wiele częściej domy modułowe budowane są jednak w technologii szkieletowej. Zrobione są z drewna i prawie w całości instalowane w fabryce. Konstrukcja domu szwedzkiego jest dość lekka, zwłaszcza w porównaniu do tego zrobionego z keramzytobetonu. Ponadto jest też wytrzymała. Szkielet wypełniony jest wełną mineralną, dzięki czemu budynek świetnie izoluje ciepło oraz wszelkie hałasy, co powinno być podstawą. Domu modułowe buduje się bardzo szybko, jednak najszybciej powstają domu prefabrykowane, bowiem zaledwie w parę dni.