Wybór rolety dzień noc a sposób montażu

Aktualnie w sklepach nie brakuje elementów tego typu. Rolety dzień noc są często wybierane przez Polaków. Ludzie dostrzegają bowiem, że takie produkty mają rozmaite walory. Ich wybór nie jest jednak łatwy. Między nimi dlatego, że w ofercie znajdują się rozmaite elementy z tej kategorii, które różnią się między innymi sposobem montażu. Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony właśnie tej tematyce. Jak wybrać rolety wewnętrzne tego typu, aby idealnie dopasować je do sytuacji panującej w konkretnym domu, mieszkaniu, pomieszczeniu biurowym?

Jakie są sposoby montażu rolet dzień noc?

Trzeba podkreślić, że w zależności od sposobu zamontowania elementów tego typu wyróżniamy trzy odrębne sposoby. Między innymi można zdecydować się na rolety wolnowiszące. Są one zazwyczaj wykonywane na wymiar. Dzięki temu idealnie pasują do konkretnego okna. Chodzi nawet o mało specyficzne gabaryty. Rolety wolnowiszące są montowane przy sufitach albo nad wnękach, które znajdują się nad oknem.

Rolety kasetowe posiadają specjalne prowadnice. Dzięki nim tkanina może utrzymać się w odpowiedniej płaszczyźnie. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w tym przypadku materiał jest schowany w tym elemencie, który zazwyczaj jest wykonywany z aluminium albo PCV. Dlaczego ludzie decydują się na elementy tego typu? Między innymi ze względu na fakt, że zabudowanie w kasecie sprzyja zabezpieczaniu materiału na przykład przed zbyt dużym zabrudzeniem. Poza tym trzeba uwzględnić, że boczne prowadnice rolety chronią tkaninę przed otarciami.

Rolety typu mini na są montowane na ramie okna. To rozwiązanie, które cieszy się popularnością między innymi właśnie ze względu na prosty montaż. Jest to wariant określany jako bezinwazyjny (nie wymaga bowiem na przykład żadnego wiercenia). Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że rolety dzień noc mają specjalną żyłkę prowadzącą. Boczne prowadnice żyłkowe gwarantują zaś, że tkanina jest utrzymywana w odpowiedniej odległości od szyby.

Jaki sposób montażu wybrać?

Dużo tutaj zależy między innymi od konkretnego pomieszczenia, a także Waszych indywidualnych preferencji. Jeśli macie zamiar na przykład zakryć wnękę, która znajduje się oknem, to możecie zdecydować się na rolety wolnowiszące. Jeśli zależy Wam na bezinwazyjnym montażu, to dobrym wyborem będą rolety mini. Zawsze można liczyć także na pomoc fachowców ze sklepu, którzy zwrócą uwagę na najważniejsze zalety konkretnego rozwiązania. Specjaliści doradzą, też które warianty w Waszym przypadku będą po prostu najlepsze.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy SURMA – Systemy Osłon (www.systemysurma.pl)