Czy warto kupić rower elektryczny?

agasport aga (4) .jpg

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się rowery elektryczne Kraków oferuje w tym zakresie spore możliwości. Warto podkreślić, że rower elektryczny wygląda jak klasyczny rower miejski, MTB lub trekkingowy. Różnica jest taka, że akumulator zamontowany jest przy ramie rowerowej.

Zakup roweru elektrycznego

Rower elektryczny jest idealnym wyborem, jeśli nie lubisz tradycyjnej jazdy na rowerze. Takim rowerem możesz poruszać się szybciej i bez wysiłku, ponieważ odciążone są stawy i mięśnie. Zaletą dla osób, które nie mogą podjąć nawet umiarkowanego wysiłku fizycznego jest wspomaganie silnika. Dotyczy to przede wszystkim ludzi po przebytej chorobie oraz kontuzji. Zdarza się, że przyczyną jest zaawansowany wiek. Jadąc na rowerze elektrycznym mogą zażyć trochę ruchu i zaczerpnąć świeżego powietrza. Jednocześnie można się przemieszczać i sprawnie, nie obciążając przy tym organizmu. Podróżnicy też powinni docenić rower elektryczny, ponieważ sprawdzi się idealnie na długie wyprawy po górach.

Napęd elektryczny

Elektryczny napęd umożliwia łatwiejsze pokonywanie wzniesień i długą jazdę pod górę. Żeby podjechać pod niektóre wzniesienia tradycyjnym rowerem trzeba posiadać naprawdę dobrą wydolność. Rower elektryczny jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które dojeżdżają do pracy rowerem, a nie chcą się nadmiernie zmęczyć lub nie mają opcji skorzystania z prysznica. Warto zaznaczyć, że koszt przejechania 100 km to koło 50 groszy. Jednak trzeba wspomnieć też o niedogodnościach występujących podczas korzystania z roweru elektrycznego.

Ładowanie akumulatora

Przede wszystkim kluczowe jest pierwsze ładowanie akumulatora, które może trwać nawet 8 godzin. Trzeba będzie dokończyć przejażdżkę tradycyjnie, jeśli akumulator wyładuje Ci się podczas jazdy. Wtedy musisz liczyć już tylko na siłę własnych mięśni. Nie byłoby to nic trudnego, gdyby nie to, że rowery elektryczne są bardzo ciężkie. Najlżejsze ważą 50 kg, a niektóre modele potrafią ważyć nawet 40 kg. Waga roweru elektrycznego może stanowić prawdziwy problem, jeśli okaże się, że do pokonania masz jakieś wysokie wzniesienie. Wadą rowerów elektrycznych jest też stosunkowo wysoka cena. Już za 1500 zł można kupić dobrej jakości rower. Najdroższym elementem jest bateria, jeśli chodzi o systemy posiadające silnik w przedniej lub tylnej piaście.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne Kraków.