Szukasz sprawdzonego podologa w Szczecinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.

Zawód podologa jest ciekawym zawodem. Ciekawym dlatego, że łączy w sobie kilka pozornie różniących się od siebie zawodów. Jakie zajęcia łącząc się dają nam efekty pracy podologa? Z pewnością podolog jest specjalistą od chorób stóp i w dodatku zajmuje się ich pielęgnacją, podobnie jak pedicurzystka. Co więcej, cała gama chorób i dolegliwości, które z powodzeniem leczy, czynią go bardzo pożytecznym. Dodatkowo zajmuje się wspomnianą pielęgnacją stóp, co rzeczywiście jest bardzo ciekawym połączeniem. Znacznie więcej o podologii i samych gabinetach podologicznych można dowiedzieć się z poradnika „Szukasz sprawdzonego podologa w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.” Informacje poradnikowe znacznie przybliżają sposób pracy podologa oraz opisują dokładnie, z jakimi problemami zdrowotnymi sobie znakomicie radzi. Ponadto pozwalają szybko znaleźć sprawdzony gabinet w swojej okolicy.

Podologiczne dbanie o stopy

Aby prawidłowo zadbać o swoje stopy, należy przestrzegać wielu elementarnych zasad. Jest to bardzo proste, wystarczy codzienna i dokładna pielęgnacja, aby oszczędzić sobie poważniejszych problemów zdrowotnych. Zaczynając od początku, pielęgnacja stóp polega na:

 • pielęgnacji stóp poprzez częste i regularne ich mycie, nawilżanie i natłuszczanie, które zabezpieczy również przed pękaniem skóry,
 • dokładnych oględzinach i wychwytywani każdej niedoskonałości, która wcześniej się nie pojawiała,
 • używaniu w pielęgnacji środków przeznaczonych do stóp o składzie jak najbardziej zbliżonym do naturalnego, najlepiej z wykorzystaniem tylko naturalnych składników,
 • w razie zauważenia rozwijających się infekcji, zgłoszeniu się do podologa,
 • konsultowaniu z podologiem wszelkich niepokojących zmian,
 • regularne wizyty podologiczne jako forma zapobiegawcza dolegliwościom i chorobom.

Wyższość podologa nad innymi lekarzami

Trudno mówić o wyższości podologa nad innymi lekarzami, w sumie on sam lekarzem nie jest, co najwyżej samodzielnie zajmuje się tym wszystkim, o co można by prosić kilku lekarzy o różnych umiejętnościach. Dobry podolog w Szczecinie zajmuje się tymi wszystkimi dolegliwościami stóp, które wymagałyby konsultacji z różnymi specjalistami medycyny konwencjonalnej. Leczy tak różniące  się od siebie dolegliwości, jak:

 • odciski, modzele,
 • haluksy i wady stóp,
 • pękającą skórę na piętach i całych stopach,
 • inne choroby o podłożu wirusowym i bakteryjnym,
 • dolegliwości stóp mające inne podłoże.

Koszty usług podologicznych

Koszty usług podologicznych są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od rodzaju usługi lub zabiegu, a także miejscowości. Zaczynają się od kilkudziesięciu złotych i wykraczają nawet poza kilkaset złotych. Nie warto na ślepo szukać cenników, zwłaszcza że od rodzaju dolegliwości zależy ostateczna cena wizyty. Poza tym zawsze koszt jest indywidualny i dotyczy konkretnej osoby, gdyż pozornie leczenie takich samych dolegliwości może mieć inny przebieg u każdej osoby, trwać krócej lub dłużej. Jest to więc sprawa dość względna i zależy od bardzo wielu czynników.