O czym pamiętać podczas montażu deszczownicy?

O czym pamiętać podczas montażu deszczownicy?

Montaż deszczownicy do kabiny składa się z kilku etapów. Prace powinny zostać przeprowadzone starannie i fachowo. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się skorzystać z usług profesjonalistów. Czasami wystarczą niewielkie nieprawidłowości, aby osprzęt nie działał prawidłowo. Jeśli chcesz tego uniknąć, to przejdź do dalszej części publikacji.

Optymalna wysokość deszczownicy do kabiny

Nie można jednoznacznie powiedzieć, na jakiej wysokości powinna zostać zamontowana deszczownica do kabiny. Jest to kwestia bardzo indywidualna, a wszystko zależy od wzrostu użytkowników. Dużą rolę odgrywa tutaj swoboda podczas manewrowania rękami (np. podczas mycia głowy).

Najlepiej, aby deszczownica prysznicowa znajdowała się minimum 20 cm wyżej niż głowa najwyższego domownika. Jeśli osprzęt zostanie zamontowany zbyt blisko, to codzienna kąpiel nie będzie należała do najprzyjemniejszych.

Szczelne podłączenie osprzętu

Deszczownica do kabiny podłączona jest do baterii za pomocą specjalnego wężyka. Powinien cechować się on optymalną elastycznością. Duże znaczenie ma również odporność na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki otoczenia. Przewód nie może być podatny na szkodliwe działanie wilgoci czy zmiennych temperatur.

Kolejną kwestią jest szczelność połączenia. Deszczownica do kabiny nie może przepuszczać wody. Źle podłączona prowadzi do znacznego marnotrawstwa, co przekłada się na zwiększenie wysokości rachunków.

Montaż elementów podtynkowych

Podtynkowa deszczownica do kabiny jest o wiele trudniejsza w montażu. Właśnie dlatego rozsądniej jest skorzystać z usług fachowców. Pierwszym krokiem jest wykucie bruzd w ścianie. To właśnie tam zostanie umieszczona puszka mieszająca wodę oraz przewody.

Konieczne jest wielokrotne sprawdzenie poprawnego działania instalacji oraz szczelności połączenia. Końcowym etapem jest szpachlowanie oraz wykończenie ściany. Niezwykle istotne jest to, aby zainwestować w osprzęt wysokiej jakości. Naprawa uszkodzonych elementów jest skomplikowana, ponieważ są one zabudowane.