Noże kuchenne – jak przechowywać i jak o nie dbać?

O funkcjonalności kuchni decyduje wiele czynników. To nie tylko praktyczny rozkład mebli czy wysokiej klasy sprzęt AGD, ale także drobne wyposażenie. Wśród akcesoriów umożliwiających przygotowanie ulubionych posiłków bez wątpienia powinien znaleźć się zestaw kuchennych noży. Jaki wybrać i jak potem właściwie o niego dbać?

Jakie noże kuchenne sprawdzą się najlepiej?

Zakup dobrej jakości noży kuchennych to inwestycja na lata. Właściwie pielęgnowane, posłużą przez długi czas, ułatwiając przygotowywanie domowych posiłków. Jak wybrać odpowiednie noże? Przede wszystkim należy na pierwszym miejscu stawiać jakość. Najlepiej zdecydować się na produkt renomowanego producenta, polecanego przez klientów. Kryteria, które pozwolą ocenić jakość wykonania to między innymi szlachetny materiał użyty w produkcji, solidne ostrze czy wygodna, ale też stabilna, nie ślizgająca się rękojeść. Trzeba też mieć na uwadze, że w każdej kuchni powinien znaleźć się zestaw noży: inny nóż przeznaczony jest do warzyw, inny do mięsa, jeszcze inny do pieczywa.

Pielęgnacja noży kuchennych – kilka ważnych zasad

Nawet dobrej klasy noże z czasem stracą swoje właściwości, jeśli nie będą właściwie pielęgnowane. Co to oznacza w praktyce? Na co dzień ważne jest, by przechowywać noże oddzielnie – stykające się z nimi przedmioty mogą stępić ostrze. Druga kwestia to mycie – zaleca się mycie ręczne, zmywarka może zniszczyć dobrej klasy noże, w czasem stępiając je i odbarwiając.Ważnym elementem dbania o noże kuchenne jest ich regularne ostrzenie – najlepiej elektryczną ostrzałką do noży. W przeciwnym razie noże stracą ostrość i będą mało wydajne. Krojenie zamiast iść szybko, stanie się udręką.

Elektryczna ostrzałka do noży – szybki sposób na przywrócenie nożom ostrości

Wbrew pozorom ostrzenie noży nie musi być czasochłonnym, żmudnym zajęciem. Dziś na rynku dostępne są szybkie, wygodne elektryczne ostrzałki do noży. To doskonała alternatywa dla tych tradycyjnych, ręcznych, wymagających sporego zaangażowania.Elektryczna ostrzałka do noży szybko upora się z tępym ostrzem, skutecznie przywracając mu pierwotne właściwości. Wystarczy kilka sekund, by zestaw kuchennych noży był jak nowy, a gotowanie na nowo stało się przyjemnością.

Stalki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.