Jakie krzesła barowe do kuchni w nowoczesnym stylu? 5 modnych modeli + porady

Jakie krzesła barowe do kuchni w nowoczesnym stylu? 5 modnych modeli + porady

Nowoczesna kuchnia wymaga odpowiednich siedzisk. Gdy chcemy zrezygnować w niej ze stołu i stworzyć funkcjonalną przestrzeń jadalnianą przy blacie, doskonale sprawdzą się krzesła barowe, czyli hokery. Zobacz, jakie z nich warto kupić!

Kiedy warto kupić stołki barowe do kuchni?

Najczęściej krzesła barowe do kuchni stosowane są we wnętrzach, w których przestrzeń jadalniana jest tworzona przy blacie. Wtedy standardowe krzesła są wtedy zbyt niskie.

Ze względu na swoją budowę stołki barowe do kuchni najlepiej nadają się do stosowania przy blatach, dlatego pozwalają one na używanie ich jako przestrzeń do spożywania posiłków, lecz również mogą być stosowane do pracy, grania w gry, układania puzzli, spotkań z gośćmi.

5 modnych hokerów do nowoczesnej kuchni

W sklepach można dzisiaj wyszukać różne krzesła barowe do kuchni nowoczesnej. Oto 5 popularnych modeli, które doskonale sprawdzą się w takim wnętrzu!

1. Krzesła barowe na metalowej ramie z drewnianym siedziskiem – świetnie nadają się do kuchni urządzonej z wykorzystaniem industrialnych elementów, natomiast drewno nadaje im przytulny wygląd.

2. Hokery z tworzywa na metalowych nóżkach – możesz zdecydować się na stołek barowy do kuchni z przezroczystego albo barwionego tworzywa. Popularne są również obrotowe krzesła barowe do kuchni na chromowanych podstawach.

3. Tapicerowane krzesła barowe – tapicerowane modele z siedziskiem i oparciem zapewniają wysoki poziom komfortu. Takie stołki barowe do kuchni są obecnie często kupowane w wariancie z tapicerką welurową, aksamitną oraz z eko skóry.

4. Krzesła barowe na złotych nóżkach – takie krzesła barowe kuchenne świetnie wyglądają w kuchniach z aranżacją nawiązującą do stylu glamour.

5. Stołki barowe typu ghost – wykonane w całości z przezroczystego tworzywa sztucznego. Mogą optycznie powiększyć małe wnętrze.

Krzesła barowe do kuchni nowoczesnej – o czym warto pamiętać?

Wybierając odpowiednie Krzesło barowe do kuchni, trzeba pamiętać, by dobrać je do wysokości blatu. Zaleca się, by jego siedzisko było umieszczone na wysokości poniżej 25-30 cm od dolnej krawędzi blatu. Gdy chcemy wybrać krzesło z podłokietnikami, musimy też uwzględnić ich wysokość.

Przy wyborze stołków barowych do kuchni warto też uwzględnić zastosowany typ tapicerki. Powinna być wytrzymała i trwała, co potwierdza test Martindale’a. Również można zdecydować się na krzesła mające tapicerki o podwyższonej odporności na zabrudzenia.