Jak wyglądają profesjonalne środki czystości dla hoteli?

Jak wyglądają profesjonalne środki czystości dla hoteli?

Jeśli ktoś bywa w hotelach, to raczej wie, że w większości z nich panują nieco odmienne zasady utrzymania czystości niż mogłoby się wydawać. Wszystko po to, aby osoba odwiedzająca hotel czuła się w nim jak najlepiej. O jakich rozwiązaniach mowa?

Elegancja i funkcjonalność

Dziś środki czyszczące nie są już dostępne w dużych, zbiorowych pojemnikach. Wręcz przeciwnie – każdy pokój posiada swoje odrębne, profesjonalne środki czystości dla hoteli, które są zamknięte w gustownych i czystych pojemnikach. Znajdują się one tuż przy wannie lub prysznicu.

Często zdarza się nawet, że podaje się je w specjalnych, pasujących do wystroju flakonach. Faktem jest, że nie zawsze są one tak funkcjonalne, jak mogłoby się wydawać, ale trzeba przyznać, że zwykle zarządca obiektu dopilnowuje, aby wszystko znajdowało się na swoim miejscu.

Estetyczny dostęp do… mydła

Co ciekawe, niektóre hotele w dużych miastach rezygnują już z klasycznych, a zarazem profesjonalnych środków czystości dla hoteli. Mydło prawdę mówiąc jest – z punktu widzenia hotelarza – dość problematycznym artykułem, gdyż zajmuje dużo powierzchni i często znika.

Dlatego właściciele niektórych obiektów stawiają na… mydło w saszetkach. Jest to produkt, który ma postać żelu i zamykany jest w specjalnych, plastikowych lub foliowych torebkach jednorazowych. Dzięki temu łatwiej wydzielić optymalną ilość preparatu do każdego z pomieszczeń i tym samym zaoszczędzić pieniądze.

Ekonomia w hotelach

Wprowadzenie tych rozwiązań pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z wyposażeniem pomieszczeń hotelowych w środki higieniczne. Mydło lub inne, zamknięte w oryginalnych opakowaniach preparaty, po prostu nie sprawdzały się jako profesjonalne środki czystości dla hoteli.

Dziś jest inaczej, gdyż każdy zarządca inwestuje w rozwiązania kompaktowe, a zarazem pozwalające na oszczędność. Mówiąc obrazowo: łatwiej wydzielić kilka opakowań żelu do mycia ciała, niż całe mydło, z którego tylko część będzie używana przez gości nocujących na krótko w obiekcie.