Filmowanie dronem – od czego zależy cena?

Efektowne ujęcia z lotu ptaka da się wykonać jedynie przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Współcześnie można skorzystać z usług firm specjalizujących się w realizacji takich nagrań wideo. Wyjaśniamy ile kosztuje filmowanie dronem i od czego zależy cena!

Filmowanie dronem – jak wygląda realizacja takiego zamówienia?

Filmowanie dronem jest wieloetapowym procesem. Najpierw firma ustala z klientem szczegóły zamówienia i tworzy projekt wideo. Następnie ekipa fachowców z odpowiednim sprzętem udaje się na wskazane miejsce, by wykonać nagrania. Po wszystkim zostają odpowiednio obrobione oraz zmontowane, tak aby efekt końcowy w pełni odpowiadał wcześniejszym ustaleniom.

Z usługi filmowania dronem korzysta wiele osób prywatnych i przedsiębiorstw, ale jest szczególnie często zamawiana przez firmy budowlane. Takie materiały mogą być dołączone do portfolio, sprawozdania z budowy, prezentacji, spotu reklamowego itp. Korzystając ze wsparcia profesjonalistów można być pewnym, że gotowe wideo będzie niezwykle efektowne. Pozwala zaprezentować działalność przedsiębiorstwa z najlepszej strony, przyciągając uwagę klientów, kontrahentów i inwestorów.

Od czego zależy cena filmowania dronem?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje taka usługa i od czego zależy cena filmowania dronem. Trudno jest wskazać jakiś przedział, ponieważ każde zlecenie jest inne – równie dobrze można zapłacić za nie kilkaset, jak i kilka tysięcy złotych. Zazwyczaj firmy indywidualnie wyceniają poszczególne realizacje.

Największe znaczenie ma oczywiście to, ile czasu i pracy trzeba włożyć w stworzenie nagrania. Gotowe wideo może mieć od kilku sekund do nawet kilkudziesięciu minut. W przypadku bardziej skomplikowanych materiałów składających się z wielu ujęć nagrywanie czy montaż trwają dłużej, co również ma znaczenie dla wykonawców.

Duży wpływ na cenę mają też warunki – łatwiej rejestruje się np. tereny inwestycyjne niż wysoki budynek w centrum miasta czy rozległy plac budowy w trakcie prac. Im trudniej jest zebrać materiały, tym trzeba przygotować się na wyższe koszty realizacji.

Przy tym trzeba wiedzieć, że filmowanie dronem może być wykonane w tradycyjny sposób lub w technice time-lapse. Animacja poklatkowa jest niezwykle efektowna, ale jej przygotowanie jest zdecydowanie bardziej kosztowne. Realizacja takiego nagrania może trwać nawet kilka miesięcy, w zależności od tego, jak długi proces chce się uwiecznić.

Gdzie zamówić filmowanie dronem?

Właśnie zastanawiasz się, gdzie zamówić filmowanie dronem? Wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje wsparcie wykwalifikowanych profesjonalistów obsługujących najnowocześniejszy sprzęt. Jednym z najlepszych przedsiębiorstw realizujących takie zlecenia jest Build-Lapse – firma specjalizująca się w tworzeniu nagrań dla przedstawicieli branży budowlanej. Posiada oddziały w większości dużych miast, dlatego z powodzeniem wykonuje zamówienia dla klientów z całej Polski. Aby uzyskać wstępną wycenę zamówienia wystarczy wypełnić krótki formularz lub skontaktować się telefonicznie z obsługą. Pełną ofertę Build-Lapse można sprawdzić na stronie: http://build-lapse.com/ujecia-z-drona/.