Domy pasywne produkowane przez profesjonalną firmę

multicomfort.pl - multi (3).jpg

Nie od dzisiaj funkcjonuje takie określenie, jak dom pasywny. Jednak co ono dokładnie oznacza? Czym charakteryzuje się owa konstrukcja produkowania m.in. przez firmę Multi Comfort? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Szczelność i doskonała izolacja

Zaglądając na https://www.multicomfort.pl/, można odkryć, że domy pasywne to obiekty, które powstają za pomocą prefabrykatów, czyli gotowych elementów. Proces ten odbywa się dość szybko, nie na placu budowy, tylko w specjalnych, wielkich, przestrzennych halach produkcyjnych.

Co ważne, owe szkieletowe budynki mają odpowiedni certyfikat jakości, dlatego nie ma obaw, że jakiekolwiek parametry będą źle dopasowane. Ich projekt zawsze jest przygotowywany przez doświadczonych specjalistów. Nic zatem dziwnego, że po ostatnim etapie prac, gdy już zostaną połączone ze sobą ściany i będzie zamontowany dach, dom w stanie deweloperskim pozytywnie przejdzie wszelkie testy szczelności oraz izolacji (współczynnik przenikana ciepła powinien być jak najmniejszy).

Wysoki standard

Oczywiście, aby dom pasywny w stu procentach zaskakiwał swoimi właściwościami, należy zastosować odpowiednią grubość oraz rodzaj styropianu. Dopiero wówczas tzw. parametr przewodności cieplnej, czyli lambda będzie na tyle niewielki, że nie powstaną żadne niepożądane mostki termiczne.

O wysokim standardzie świadczą jednak jeszcze inne rzeczy. Jak pokazano na https://www.multicomfort.pl/, tego typu dom często jest wyposażony w dodatkowe ogrzewanie podłogowe i wentylację mechaniczną. Ma też duże, złożone z kilku szyb, okna.

Roczne koszty

Pozostaje kwestia związana z samymi kosztami. Chodzi oczywiście o te, które dotyczą eksploatacji domów pasywnych w ciągu jednego roku. Już wiele osób może potwierdzić, że mieszkając w takich budynkach, zapłacili za ogrzewanie ponad 1000 zł. To dość mało, zważywszy na fakt, że komfort cieplny jest niezwykle wysoki, a średnia temperatura przekracza wartość, jaką mogą pochwalić się domy budowane tradycyjnymi metodami!