Czy czyszczenie toalety musi być trudne?

Czy czyszczenie toalety musi być trudne?

Każdy, kto kiedykolwiek czyścił toaletę, wie, że nie jest to przyjemne zadanie. Wbrew pozorom nie jest ono też łatwe, bo trzeba działać bardzo umiejętnie, by być dokładnym, szybkim i równocześnie samemu się nie zabrudzić. Jak prosto wyczyścić toaletę? Co warto wiedzieć i co mieć pod ręką?

Dobry płyn

Czyszczenie toalety za każdym razem powinno zostać rozpoczęte nalaniem do muszli wysokiej jakości płynu, który czyści i dezynfekuje. Tylko taki preparat może poradzić sobie z bakteriami, które z całą pewnością zasiedlają wnętrze toalety. Usunięcie ich to tak naprawdę najważniejszy element czyszczenia toalety, bo przecież chodzi o pozbycie się czegoś niewidocznego gołym okiem.Bardzo ważne jest, by dać czas preparatowi na to, by mógł zadziałać. Zwykle zajmuje to przynajmniej pół godziny. Oznacza to, że jeśli masz w planach Czyszczenie toalety, to powinieneś nalać do niej płynu, a następnie zająć się czymś innym i wrócić do zadania po upływie określonego czasu. Jeśli tak zrobisz, to po pierwsze powierzchnie powinny być już dobrze zdezynfekowane, a ewentualny brud rozpuszczony. To zdecydowanie upraszcza czyszczenie i sprawia, że nie trzeba szorować tak bardzo, jak gdyby płyn nie został zastosowany.

Rękawice i jednorazowe ściereczki

Do czyszczenia toalety warto wykorzystywać jednorazowe ściereczki. Dzięki temu nie ma ryzyka, że pozostaną na nich jakieś drobnoustroje, które następnie zostaną przeniesione na inne elementy wyposażenia domu. Ściereczek możesz użyć do wyczyszczenia wewnętrznego kołnierza toalety, którego nie sposób doczyścić przy pomocy szczotki. Innymi ściereczkami powinieneś umyć zewnętrzne powierzchnie muszli, spłuczkę i samą deskę. W tym wypadku najważniejsze jest higiena, więc by czyszczenie toalety przebiegło bez niemiłych niespodzianek, powinieneś pamiętać, by niczego nie dotknąć zabrudzonymi szmatkami. Muszą one od razu trafić do prania albo do śmieci. Pamiętaj też o tym, by zabezpieczyć swoje dłonie długimi rękawicami z grubej gumy. Dzięki nim na pewno się nie pochlapiesz.